Prominent & Leading Manufacturer from Coimbatore, we offer college name board, house name plates, acrylic name plate and industrial name plate.
₹ 450 / sq ft Get Latest Price
| Board Material | Acrylic |
| Acrylic Type | Colored Acrylic |
| Material Of Name Plate | Acrylic |
| Board Type | Wall Board |
| Text Type | Acrylic Letter |
| Thickness | 4 mm |
| Illumination | Non Lit |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Usage/Application | Office |
| Color | Brown |
| Ideal For | Institutions |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Board Size | 8 x 4 Ft |
| Frame Material | MS Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 4 sq ft
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Material | Acrylic |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Shape | Any shapes possible |
| Usage/Application | Home |
| Color | Multiple options |
| Material Of Name Plate | Multiple options |
| Product Size | As Per Order |
| Size | As Per Order |
| Finish | Glossy |
| Usage Location | Indoor And Outdoor |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Features | Completely Weather proof. Lit and non lit |
| Ideal For | Home |
| Text Color | White |
| Name Language | English |
| Language | English |
| Illumination | LED Edge Lit |
| Illumination Type | LED Backlit |
| Installation Service | Available On Request |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Text Type | Vinyl Letter |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Illumination | Non Lit |
| Shape | Rectangle |
| Border Style | No Border |
| Is It Waterproof | Yes |
| Power Source | Electrical |
| Surface Finish | Glossy |
| Mounted Type | Wall |
| Usage/Application | Office |
| Color | White |
| Material Of Name Plate | Acrylic |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Plate Thickness | 3 mm |
| Mounting Type | Adhesive |
| Operating Temp | Up To 200 C |
| Resistance | Weather Proof |
| Serialization | Serial Number |
| Thickness | 3mm |
| Usage/Application | Hotel |
| Color | Black |
| Material Of Name Plate | Acrylic |
| Country of Origin | Made in India |
Riyaz (CEO)
Affly Systems
S F No 81/2c 1e Site No 55, PMR Residency, Amarnath Nagar, Kuniyamuthur
Coimbatore - 641008, Tamil Nadu, India