Offering you a complete choice of products which include trim cap letters signage and safety radium signages.
₹ 600 / Sq ft Get Latest Price
| LED Color | Cool White |
| Lighting Type | LED |
| Color | White and Golden |
| Usage/Application | Advertisement |
| Material | Acrylic |
| Input Voltage | 12 V DC |
| Design Type | 3D |
| Shape | Alphabetic |
| Finish | Glossy |
| Application | Indoor And Outdoor |
| Usage | Showroom Sign, Mall Signage, Shop Board, Hotel Sign, Restaurant Sign |
| Country Of Origin | India |
| Letter Thickness | 20 mm |
Minimum order quantity: 200 Sq ft
₹ 250 / sq ft Get Latest Price
| Board Material | Acrylic |
| Glow Type | Retro Reflective |
| Usage/Application | Applicable for all |
| Sign Message | Exit |
| Usage Area | Indoor, Basement, Staircase, Parking |
| Mounting Type | Ceiling Mount |
| Reflective Color | Green White |
| Board Thickness | 4 mm |
| Sheeting Brand | 3M |
| Glow Duration | 6–8 hours |
| Light Source | Reflective |
Riyaz (CEO)
Affly Systems
S F No 81/2c 1e Site No 55, PMR Residency, Amarnath Nagar, Kuniyamuthur
Coimbatore - 641008, Tamil Nadu, India