Our range of products include backlit led sign board, out door led sign board and acrylic menu boards.
₹ 780 / sq ft Get Latest Price
| Display Type | LED |
| Backlit Type | LED Backlit |
| Application | Airport, Retail Store, Indoor & Outdoor, Mall, Corporate Office, Hotel |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Body Material | Acrylic |
| Frame Material | MS Powder Coated |
| Light Source | LED Module |
| Lighting Type | LED |
| Shape | Rectangular |
| Power Supply | 220–240 V AC |
| IP Rating | IP20 |
| Display Feature | Single Sided, Double Sided |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 750 / Sq ft Get Latest Price
| Board Type | Outdoor |
| Display Type | Static |
| IP Rating | IP65 |
| Mounting | Wall Mounted |
| Hoarding Type | Unipole Hoarding |
| Color | Multicolor |
| Thickness | 15mm |
| Usage/Application | Advertisement |
| Viewing Distance | 25 m |
| Material | PVC |
| Letter Material | Acrylic |
| Shape | Rectangle |
| Body Material | Acrylic |
| Control Type | Manual |
| Usage Area | Showroom, Clinic, Office, Hospital, Hotel, Restaurant, School, Factory |
| Input Voltage | 230 V AC |
Minimum order quantity: 200 Sq ft
₹ 350 / sq ft Get Latest Price
| Display Type | Non-illuminated |
| Material | Acrylic |
| Thickness | 5 mm |
| Shape | Rectangle |
| Usage/Application | Restaurant |
| Lead Time | 3 days |
| Country of Origin | Made in India |
Riyaz (CEO)
Affly Systems
S F No 81/2c 1e Site No 55, PMR Residency, Amarnath Nagar, Kuniyamuthur
Coimbatore - 641008, Tamil Nadu, India