Providing you the best range of acp acrylic rectangle led sign board, 18mm rectangular acp acrylic sign board, acp acrylic led sign board, oval acp acrylic led sign board and acp acrylic sign board with effective & timely delivery.
₹ 600 / Sq ft Get Latest Price
| Board Material | ACP |
| Board Type | Roof Top |
| Text Imprint Method | 3D Letter |
| Material | Acrylic and ACP |
| Text Type | 3D Letter |
| Usage/Application | Promotional |
| Lighting Type | LED |
| Illumination Type | LED Backlit |
| Sign Board Type | Name Board |
| Illumination | LED Backlit |
| Usage Location | Outdoor |
| Usage Area | Indoor And Outdoor |
| Shape | Rectangle |
| Thickness | 3 mm |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Board Size | 8 x 4 Ft |
| Frame Material | MS Powder Coated |
| Board Thickness | 20 mm |
| Board Color | Dark Blue (Base) |
Minimum order quantity: 200 Sq ft
₹ 600 / Sq ft Get Latest Price
| Usage | Indoor & Outdoor |
| Board Type | Backlit |
| Usage/Application | Advertisement |
| Lighting Type | LED |
| Board Shape | Rectangle |
| Sign Board Type | Name Board |
| ACP Thickness | 3 mm |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Shape | Rectangle |
| Material | Acrylic and ACP |
| Front Material | Acrylic Letter |
| Finish | Glossy |
| Letter Type | 3D Letter |
| Printing Type | No Printing |
| Letter Color | Green and Blue |
| Board Thickness | 18 mm |
Minimum order quantity: 200 Sq ft
₹ 500 / Sq ft Get Latest Price
| Board Type | Company Name Board |
| Usage | Outdoor |
| Display Color | Single Color |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Sign Board Type | Name Board |
| Board Shape | Square |
| ACP Thickness | 3 mm |
| Control Mode | USB |
| Shape | Square |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Material | Acrylic and ACP |
| Front Material | Acrylic Letter |
| IP Rating | IP20 |
| Finish | Glossy |
| Mounting | Wall Mount |
| Letter Type | 3D Letter |
| Printing Type | No Printing |
| Board Thickness | 15 mm |
| Letter Color | White |
| Board Color | Maroon |
Minimum order quantity: 200 Sq ft
₹ 750 / Sq ft Get Latest Price
| Board Type | Acrylic Glow Sign |
| Lighting Type | LED |
| Shape | Custom Shape |
| Usage/Application | Advertisement |
| Sign Board Type | Name Board |
| Usage Area | Indoor & Outdoor |
| Base Material | ACP |
| Material | Acrylic and ACP |
| Printing Type | Vinyl Lettering |
| Frame Color | Black |
| Application | Office, Retail Shop, Mall, Restaurant, Petrol Pump |
| Board Shape | Oval |
| Board Thickness | 10 mm |
| Color | Red and White |
Minimum order quantity: 200 Sq ft
₹ 650 / sq ft Get Latest Price
| Acrylic Type | ACP With Acrylic |
| Usage | Indoor & Outdoor |
| Board Usage | Indoor & Outdoor |
| Board Type | Backlit |
| Board Shape | Rectangle |
| Illumination Type | Back Lit |
| ACP Thickness | 3 mm |
| Body Material | ACP, Acrylic |
| Thickness | 3mm |
| Lighting Type | LED |
| Front Material | Acrylic |
| Finish | Glossy |
| Board Thickness | 3 mm |
| Edge Finish | Cut Edge |
| Letter Type | 3D Letter |
| Installation Hardware | Screws, Studs, Adhesive Tape |
| Weight | Based on size |
| Frequency | 240V |
Minimum order quantity: 12 sq ft
Riyaz (CEO)
Affly Systems
S F No 81/2c 1e Site No 55, PMR Residency, Amarnath Nagar, Kuniyamuthur
Coimbatore - 641008, Tamil Nadu, India